Hrdinovia všedného dňa

Múdro sporiť a rozumne míňať

začína 12.11.2016, končí 31.08.2017

Každý rodič často počuje vetu: „Ale mama, určite máš peniaze, aby si mi mohla kúpiť tú hračku – zaplatíš tou kúzelnou kartičkou!“ Máloktoré dieťa predškolského veku a často i školák prvého stupňa však vie vysvetliť, akým kúzlom sa z bankomatu  dostávajú peniaze a prečo môžeme raz platiť papierovými alebo kovovými peniazmi a inokedy zas malou kartičkou. Ani väčšie deti obyčajne nemajú predstavu o tom čo je to účet, na čo slúži hypotéka či úver, čo je to úrok a kedy je dobrý, prečo si sporiť na dôchodok alebo o investíciách do trvalejších hodnôt. Ambíciou interaktívnej výstavy „Múdro sporiť a rozumne míňať“ je vysvetliť deťom vo veku 5 až 12 rokov hravou a pútavou formou základné finančné pojmy, mechanizmy a zákonitosti sveta financií a materiálnych hodnôt.

Výstava vznikla vďaka veľkorysému grantu Nadácie Poštovej banky, ktorá sa snaží o zlepšenie finančného vzdelávania detí a mládeže

Slovensky / English
Partneri: